INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  MECI AMICAL

Dennis Man, titular alături de Gianluigi Buffon la Parma! Românul are un număr nou

Dennis Man, în Parma - Bochum // foto: Twitter @ Parma Calcio 1913

Articol de GSP - Publicat joi, 22 iulie 2021 08:34 / Actualizat joi, 22 iulie 2021 08:43

Cu Dennis Man (22 de ani) titular, Parma a fost învinsă de VfL Bochum într-un meci amical, scor 0-1.

În primul meci amical al verii, trupa gialloblu a cedat în fața VfL Bochum, nou-promovată în Bundesliga.

Dennis Man a început ca titular în trupa lui Enzo Maresca, dar a fost înlocuit la pauză. Scorul la pauză a fost 0-0, iar rezultatul final 0-1, după golul reușit de Raman Chibsah în minutul 76.

Primul tun dat de Șumudică » CFR, la un pas de a-și completa bugetul
CFR Cluj

Dennis Man, titular alături de Buffon la Parma! Românul și-a schimbat numărul

Man, care sezonul trecut a purtat numărul 98, a trecut la numărul 7 în acest presezon, dar nu a reușit să modifice tabela.

• Echipa de start Parma: Buffon - Sohm, Balogh, Valenti, Gagliolo, Kucka, Man, Brunetta, Benedyczak, Juric, D. Iacoponi
  • Parma în a doua repriză: Rinaldi, Busi, Dierckx, S. Iacoponi, Vaglica, Camara, Sits, Hernani, Marconi, Brugman, D. Iacoponi

„Sentimentele sunt bune, a fost doar un amical, iar rezultatul este relativ acum. Ce este important este să judecăm evoluția noastră, care a fost bună. În prima repriză am controlat jocul, am avut câteva ocazii mari, echipa este în creștere și lucrurile se îmbunătățesc.

În acest moment, obiectivul este ca toți băieții să primească minute pe teren. În opinia mea, evoluția lor a fost foarte bună, sunt mulțumit”, a declarat antrenorul Parmei, Enzo Maresca.

Sezonul trecut, Dennis Man a adunat 14 meciuri, două goluri și o pasă decisivă la Parma.

VIDEO. Ce viitor îi prevede Ionuț Chirilă lui Dennis Man: „Poate ajunge la o echipă de top”

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

„Vedeam ura reală în ochii lor” » Rudiger a publicat o scrisoare zdrobitoare despre rasism: ce a pățit în Germania, când a vrut să ajute o femeie

Real Madrid vrea să-i mai dea o lovitură lui Bayern Munchen, după „cazul Alaba” » Pe cine au pus ochii madrilenii