INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  IRAKLIS SALONIC

Dică marchează din nou pentru Iraklis! Echipa sa învinge cu 3-2 pe Giannina

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 decembrie 2009 00:00

Mijlocaşul lui Iraklis Salonic, Nicolae Dică, a înscris un gol în meciul disputat duminică în deplasare cu Pas Giannina, scor 3-2, în etapa a 13-a a campionatului, informează site-ul oficial al clubului elen.

Golurile partidei au fost înscrise de Saitiotis (34-penalty, 90+2), pentru gazde, iar pentru Iraklis au punctat Epstein (36-penalty), Dica (52) şi Kone (86).

Fostul jucător al Stelei a reuşit astfel al treilea gol stagional, în timp ce celălalt român al echipei, Victoraş Iacob, nu a făcut parte din lot pentru această partidă.

După acest rezultat, Iraklis Salonic, pentru care Dică a jucat până în minutul 79, a urcat pe locul 10 în campionat, cu 15 puncte acumulate.

NewsIn

NewsIn

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă