INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Egal în duelul românilor din Turcia » Ce au făcut Rusescu și Hora

Articol de GSP - Publicat luni, 28 noiembrie 2016 22:28

Adversara Stelei din grupa L din Europa League, Osmanlispor, a remizat în această seară în partida pe care a disputat-o pe terenul lui Konyaspor, scor 1-1.

Osmanlispor a deschis scorul în minutul 16, prin Regattin, dar s-a văzut egalată în minutul 88, grație reușitei lui Bajici.

Raul Rusescu a fost rezervă neutilizată pentru Osmanlispor, în timp ce golgeterul Ligii 1 din sezonul trecut, Ioan Hora, a evoluat 10 minute pentru Konyaspor

Konyaspor este pe locul 6, cu 17 puncte, în timp ce Osmanlispor ocupă locul 8, cu 16 puncte.