INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AMICAL CU PERIPEŢII

Fanii s-au înghesuit să obţină autograful lui Mircea Lucescu

sursa foto shakhtar.com +6   FOTO
sursa foto shakhtar.com

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 iunie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 26 iunie 2011 14:19

La amicalul cîştigat de Şahtior Doneţk în Austria, în faţa celor de la Wacker Innsbruck, cu 2-0, Mircea Lucescu a avut parte de o surpriză plăcută din partea suporterilor austrieci. Aceştia au venit în număr mare să facă rost de autograf antrenorului român şi de semnăturile jucătorilor preferaţi, chiar dacă au trebuit să scoată din buzunar 5 euro pentru a vedea o partidă de pregătire.

Singurele goluri ale partidei au fost marcate de Seleznev ('18) şi Costa ('32), în timp ce Răzvan Raţ a fost eliminat înainte de pauză, după ce a primit al doilea cartonaş galben pentru un fault dur.

Alte curiozităţi de la "amicalul" lui Şahtior

- Colecţionarii cartonaşelor Panini nu au ratat ocazia de a-şi valorifica pasiunea, adăugînd autografele unor jucători precum Hubschmann, Kucher şi Fernandinho

- Alan Patrick, noua achiziţie a lui Mircea Lucescu, a privit meciul cu Wacker din tribună, fiind încă nerefăcut pentru primele minute de joc la echipa din Doneţk

Şahtior Doneţk dispută următorul " amical" cu Austria Vienna, astăzi, de la ora 19.00, în direct pe DigiSport1.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”