INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

Florentin Petre marchează de două ori şi bate campioana Rusiei

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 noiembrie 2008 00:00

Terek Groznîi a trecut duminică, în deplasare, de campioana Rusiei, Rubin Kazan, scor 3-1, într-un meci din etapa a 28-a, partidă în care românul Florentin Petre a reuşit să marcheze două goluri, informează site-ul oficial al formaţiei din Groznîi.

Mijlocaşul Florentin Petre a fost integralist pentru Terek, el reuşind să marcheze o "dublă" în minutele 81 şi 84 ale partidei. Andrei Mărgăritescu a fost şi el integralist pentru Terek, în timp ce Daniel Pancu nu a fost în lotul convocat pentru acest meci. Celălalt gol al oaspeţilor a fost marcat de Bendz (32), în timp ce pentru Rubin a punctat Semak (28).

R ubin Kazan este deja campioana Rusiei, după ce etapa trecută a trecut de Saturn Moscova, iar principala sa contracandidată, ŢSKA Moscova, a fost învinsă. De cealaltă parte, Terek Groznîi se află pe locul 10 în clasament, cu 34 de puncte.

Sursa: Newsin