STRANIERI  ·  PREMIER LEAGUE

FOTO Florin Andone, titular în Premier League » Brighton, eșec în deplasarea de la Burnley

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 decembrie 2018 18:54

Burnley s-a impus în fața lui Brighton, cu Florin Andone (25 de ani) titular, scor 1-0.

Atacantul naționalei României a fost introdus titular pentru a doar oară în actualul sezon, dar evoluția a fost una sub așteptări. Bătăios, dar fără realizări importante, Andone a fost înlocuit în minutul 65 cu Glenn Murray.

Unicul gol al partidei a fost marcat de James Tarkowski, în minutul 40, după o acțiune prelungită de atac.

Brighton ocupă locul 11 în Premier League, cu 21 de puncte acumulate în 16 etape. Burnley este prima deasupra liniei retrogradării, pe 17, cu 12 puncte.

2goluri are Florin Andone în actuala ediție de Premier League, în victoriile cu Huddersfield, scor 2-1, și cu Crystal Palace, scor 3-1.

Burnley - Brighton 1-0
A marcat: Tarkowski 40

Echipele de start

Burnley: Hart - Bardsley, Tarkowski, Mee, Taylor - Gudmundsson, Cork, Westwood, Brady - Wood, Barnes
Rezerve: Heaton - Hendrick, Lennon, Long, Lowton, Vokes, Vydra
Antrenor: Sean Dyche

Brighton: Ryan - Saltor, Balagun, Dunk, Bernardo - Knockaert, Propper, Bissouma, March - Groos - Fl.Andone
Rezerve: Steele - Bong, Kayal, Locadia, Murray, Stephens, White
Antrenor: Chris Hughton

Gestul șocant făcut de un român din Spania supărat pe chiriașii care refuzau să-i plătească chiria de mai multe luni. „Aplic legea românească”