INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

FOTO Hora continuă seria evoluțiilor bune de la Konyaspor » O nouă reușită în Cupa Turciei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 decembrie 2016 15:37

Ioan Hora a marcat astăzi cel de-al doilea său gol de la venirea la Konyaspor, în disputa pe care echipa sa a câştigat-o în Cupa Turciei, scor 3-0,  împotriva lui Gumushanespor.

Atacantul român a deschis scorul pentru Konyaspor în minutul 38, stabilind scorul pauzei.

Acesta a ieșit de pe teren în minutul 61, fiind înlocuit cu Bajici.

Hora reușise să marcheze primul său gol în tricoul turcilor de la Konyaspor la începutul lui decembrie,  tot în Cupa Turciei, în meciul câștigat împotrival lui Kizilcaboluk Spor Kulubu, scor 4-0.