INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

FOTO şi VIDEO » Meci de coșmar pentru Tătărușanu, în poarta Fiorentinei! Portarul român a încasat trei goluri în 20 de minute » Napoli a remizat cu Sassuolo, într-o partidă în care Chiricheş a fost integralist

Articol de GSP - Publicat luni, 28 noiembrie 2016 19:18

Cu Tătărușanu în poartă, Fiorentina a primit trei goluri în doar 20 de minute de la Inter, care s-a impus la Milano cu scorul de 4-2.

Pentru milanezi au marcat Brozovici, Candreva și Icardi, de două ori, în timp ce pentru Fiorentina au punctat Kalinici și Ilicici. Echipa la care joacă portarul român a evoluat în inferioritate numerică timp de o repriză, după ce Rodriguez a văzut cartonașul roșu pentru un fault comis asupra lui Icardi.

VIDEO Inter - Fiorentina 4-2
A marcat: Brozovici '3, Candreva '9, Icardi '19, '90+1/Kalinici '37, Ilicici '62
Click AICI pentru liveTEXT!

Echipele de start:

Inter: Handanovici - D'Ambrosio, Ranocchia, Miranda, Ansaldi - Brozovici, Kondogbia - Candreva, Banega, Perisici - Icardi
Rezerve: Carrizo, Andreolli, Melo, Joao Mario, Jovetici, Biabiany, Eder, Murillo, Gnoukouri, Nagatomo, Miangue, Barbosa
Antrenor: S. Pioli

Fiorentina: Tătăruşanu - Rodriguez, Salcedo, Astori, Milici, Badelj, B. Valero, Tello, Kalinici, Bernardeschi, Ilicici
Rezerve: Lezzerini, Dragoswki, Tomovici, De Maio, Sanchez, Zarate, Chiesa, Babacar, Cristoforo, Maxi Olivera, Perez
Antrenor: A. Sousa

Napoli a terminat la egalitate meciul jucat pe teren propriu contra celor de la Sassuolo, 1-1, într-un meci în care Vlad Chiricheş a fost  titular la napoletani.

VIDEO Napoli - Sassuolo 1-1
Au marcat: Insigne '42/Defrel '82

Napoli: Reina - Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Strinici - Allan, Jorginho, Hamsik - Callejon, Gabbidini, Insigne
Rezerve: Rafael, Diawara, El Kaddouri, Ghoulam, Giaccherini, Maggio, Maksimovici, Mertens, Rog, Sepe, Tonelli, Zielinski
Antrenor: M. Sarri

Sassuolo: Consigli - Gazzola, Cannavaro, Acerbi, Peluso - Mazzitelli, Magnanelli, Missiroli - Politano, Matri, Ragusa
Rezerve: Adjapong, Antei, Defrel, Dell'Orco, Iemmello, Lirola, Pegolo, Pellegrini, Pierini, Pomini, Rici, Terranova
Antrenor: E. Di Francesco