INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPANIA

FOTO+VIDEO Fundașul golgeter lovește din nou » Ramos aduce victoria Realului în fața formației lui Toșca

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 martie 2017 21:15

Cu Alin Toșca integralist, Betis a pierdut meciul jucat contra lui Real Madrid pe Santiago Bernabeu, scor 1-2.

FINAL » Real Madrid - Betis 2-1 (VIDEO)
Au marcat: Ronaldo '41, Ramos '81/Navas '25 (autogol)
Cartonaș roșu: Piccini '78 pentru două galbene
Click AICI pentru liveTEXT!

Oaspeții au deschis scorul în minutul 25, la o gafă comisă de Navas, care a scăpat mingea în proprie poartă. Cristiano Ronaldo a egalat cu patru minute înainte de pauză iar Sergio Ramos a adus victoria madrilenilor, cu reușita din minutul 81.

Betis a jucat cu un om mai puțin timp de aproximativ un sfert de oră, după ce fundașul italian Piccini a văzut cel de-al doilea cartonaș galben.

Cu succesul de astăzi, Real Madrid a revenit pe primul loc în La Liga, în timp ce Betis este pe locul 14, cu 28 de puncte, la un punct în fața echipei lui Florin Andone, Deportivo la Coruna.

Echipele de start:

Real Madrid: Navas - Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo - Modrici, Kroos, Isco - Rodriguez, Morata, Ronaldo
Rezerve: Casilla - Asensio, Benzema, Casemiro, Danilo, Kovacici, Lucas

Betis: Adan - Piccini, Mandi, Pezzella, Toșca, Durmisi - Brasanac, Pardo, Ceballos - Sanabria, Castro
Rezerve: Gimenez - Alegria, Donk, Petros, Joaquin, Martinez, Navarro

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”