INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SUPERCUPA ISRAELULUI

Gabi Tamaș, evoluție entuziasmantă în Supercupa Israelului: două goluri, unul cu o scăriță de senzație

Articol de - Publicat sambata, 28 iulie 2018 23:14

Gabi Tamaș a făcut un meci fantastic cu Hapoel Beer Sheva, fosta adversară a FCSB-ului. A marcat și a adus Supercupa în vitrina celor de la Hapoel Haifa, 1-1 (5-4 după penalty-uri).

Dilmoni a marcat în propria poartă în minutul 24 și lucrurile păreau că o iau într-o direcție așteptată de toată lumea.

Peste doar două minute a egalat cu o lovitură de cap bine plasată. S-a mers cap la cap până în minutul 90, după care s-a trecut direct la loviturile de departajare.

Fundașul trecut pe la FCSB și Dinamo a fost din nou în prim plan. A fost primul executant pentru echipa sa, reușind să înscrie cu o scăriță de efect. Echipa sa a câștigat cu 5-4 la loviturile de departajare în cele din urmă.