INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Genclerbirligi - Kayserispor 2-1 // VIDEO Bogdan Stancu, gol decisiv în poarta lui Silviu Lung Jr. » Meciul a doborât un record în istoria fotbalului din Turcia

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 noiembrie 2019 16:13

Genclerbirligi a învins-o pe Kayserispor, scor 2-1. Bogdan Stancu (32 de ani) a marcat golul victoriei în poarta lui Silviu Lung Jr. (30 de ani).

Lung jr. a încasat primul gol în minutul 14, când șutul lui Giovanni Sio a fost deviat în propria poartă de un apărător. Emre Demir (15 ani!) a egalat în minutul 71 cu o lovitură la colțul scurt. Mijlocașul lui Kayserispor a devenit astfel cel mai tânăr marcator din istoria primei ligi din Turcia.

Bogdan Stancu a adus cele 3 puncte în minutul 82 cu o execuție acrobatică din 10 metri.

4 goluriși două pase decisive are Bogdan Stancu în acest sezon

Genclerbirligi este pe locul 16 în acest moment, cu 10 puncte acumulate în 11 etape. Kayserispor e ultima, cu doar 7 puncte.

Echipele de start

Genclerbirligi: Ozbir - Ozgenc, Flavio, Toure, Pehlivan - Sessegnon, Ozdemir - Sio, Ciftci, Candeias - Stancu
Antrenor: Hamza Hamzaoglu

Kayserispor: Lung Jr. - Lopes, Cinaz, Abdennour, Subasi - Dja Djedje, Acar - Bulut, Mensah, Pedro Henrique - Adebayor
Antrenor: Bulent Uygun

VEZI ȘI:

ANTWERP - CLUB BRUGGE // Ladislau Bölöni, surprins: „Mi se pare ciudat stresul de la echipa mea” » Se știe cine l-ar putea înlocui

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”