INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GENOA - JUVENTUS 1-1

Genoa - Juventus 1-1 » Radu Drăgușin a avut o evoluție bună împotriva fostei sale echipe

Radu Drăgușin în Genoa - Juventus / Foto: Imago

Articol de - Publicat vineri, 15 decembrie 2023 23:45 / Actualizat sambata, 16 decembrie 2023 00:07

Genoa a reușit să obțină un punct important acasă, împotriva lui Juventus, 1-1. Radu Drăgușin a fost integralist în meciul contra fostei sale echipe și a avut o evoluție bună.

Programul complet și rezultatele din Serie A AICI!

Oaspeții au deschis scorul în minutul 28 după penalty-ul transformat de Federico Chiesa. În minutul 35 Johan Vasquez a avut ocazia egalării, dar șutul său a trecut la câțiva centimetri de bara transversală.

La doar 3 minute de la reluarea jocului, Albert Gudmundsson a restabilit egalitatea cu un șut plasat în partea stângă a porții. Ultima ocazie le-a aparținut oaspeților prin fundașul Bremer, care a șutat pe spațiul porții în urma unui corner, dar portarul Martinez a fost pe fază și a respins.

În urma acestui rezultat, Genoa rămâne pe locul 14, cu 16 puncte, în timp ce Juventus rămâne pe poziția secundă cu 37 de puncte, la unul în spatele liderului Inter, care urmează să joace cu Lazio în această etapă.

Genoa - Juventus 1-1

• Au marcat: Gudmundsson '48 / Chiesa '28 pen.

Genoa - Juventus, echipele de start:

Genoa (3-5-2): Martinez - Drăgușin, Bani, De Winter - Sabelli, Frendrup, Badelj, Malinovsky, Vasquez - Messias, Gudmundsson
Rezerve: Ekuban, Fini, Galdames, Haps, Hefti, Jagiello, Kutlu, Leali, Martin, Matturro, Pușcaș, Sommariva, Thorsby, Vogliacco
Antrenor: Alberto Gilardino

Juventus (3-5-2): Szczesny - Gatti, Bremer, Danilo - Cambiaso, McKennie, Locatelli, Miretti, Kostic - Vlahovic, Chiesa
Rezerve: Alex Sandro, Huijsen, Iling Junior, Milik, Nicolussi Caviglia, Nonge Boende, Perin, Pinsoglio, Rugani, Weah, Yildiz
Antrenor: Massimiliano Allegri

Vezi și alte știri:

FABULOS! Prima finalistă a CM de handbal feminin, decisă după consultarea arbitrajului video » Gol în ultima secundă
CM feminin
Șapte „tricolori” sunt în pericol să rateze Euro 2024, după avertismentul lui Edi Iordănescu!
ROMÂNIA, LA EURO 2024

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni