INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GENOA

VIDEO Radu Drăgușin și George Pușcaș, luați la rost în Italia: „Două scăpări îngrijorătoare” + „Și-a uitat răutatea pe bancă”

Radu Drăgușin/ foto Imago Images

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 octombrie 2022 14:23 / Actualizat duminica, 30 octombrie 2022 16:26

Genoa a făcut 1-1 cu Brescia, într-un meci din etapa #11 din Serie B. Radu Drăgușin (20 de ani) a fost intergralist la genovezi.

Stoperul român a fost criticat pentru prestația sa. El a fost notat cu 5, în media echipei. „Două scăpări îngrijorătoare pentru un stoper: în minutul 30 îi dă mingea lui Bianchi, pe care Semper o salvează, și nu interceptează o centrare pe care Ayé o irosește”, au scris cei de la Pianeta Genoa.

Ce au făcut stranierii în week-end » Ciprian Tătărușanu, eșec cu AC Milan în Serie A!
LIVEBLOG

George Pușcaș, criticat în Italia

Geroge Pușcaș a început meciul pe bancă, dar a intrat în minutul 67. Atacantul român a luat tot nota 5, la fel ca Drăgușin.

„Pușcaș și-a uitat răutatea pe bancă. A ratat șansa golului care ar fi doborât Brescia”, a fost descrierea atacantului, potrivit sursei menționate.

În 11 etape de Serie B, Pușcaș a jucat doar de 5 ori pentru Genoa. El nu a fost niciodată titular și nu a reușit vreun gol sau assist. De partea cealaltă, Drăgușin este titular indiscutabil la Genoa. E a jucat din primul minut în 10 meciuri din Serie B. A evoluat în toate partidele, intrând la pauză cu Spal, scor 2-0, în etapa a 7-a.

Genoa este locul doi în Serie, poziție ce duce în Serie A. Echipa celor doi români are 22 de puncte, cu două mai puține decât liderul Frosinone.

Video. Rezumat Genoa - Brescia 1-1

Pep Guardiola a făcut anunțul: când revine Erling Haaland, după accidentarea la ligamente

Barcelona forțează transferul lui Messi! 3 detalii-cheie despre mutarea anunțată de presa catalană