INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ANGLIA

George Puşcaş, criticat de manager după Reading - Middlesbrough 1-2

George Pușcaș a primit nota 5 pentru prestația din Reading - Middlesbrough 1-2

Articol de - Publicat miercuri, 15 iulie 2020 10:46 / Actualizat miercuri, 15 iulie 2020 11:09

George Pușcaș (24 de ani) n-a mai înscris în eșecul lui Reading cu Middlesbrough, scor 1-2, şi antrenorul Bowen i-a reproşat erorile la posesie şi calitatea paselor. Totuşi, presa locală a apreciat cum a încercat să lege, în general, jocul ofensiv al gazdelor

După două jocuri într-o săptămână în care îşi trecuse numele pe lista marcatorilor, iar Reading se impusese, George Puşcaş nu a repetat marţi seară evoluţiile bune şi echipa sa a pierdut acasă (1-2) cu Middlesbrough. Rezultatul l-a înfuriat pe manager, care i-a criticat pe cei din faţă. „Olise, Swift şi Puşcaş au fost dezordonaţi şi împiedicaţi la posesie. Trebuiau să ofere mai multă calitate a paselor! În repriza secundă, am arătat ca o echipă intrată în vacanţă care nu s-a obosit prea tare şi atitudinea ne-a costat", a spus galezul Mark Bowen.

Pușcaș a alunecat în faţa golului

Folosit din nou titular şi avertizat în minutul 19, atacantul român a stat la gazde în teren 77 de minute, până la înlocuirea cu Baldock. „A tras din greu acolo, în faţă, şi a legat destul de bine jocul, în general. A avut cea mai mare ocazie de gol la centrarea lui Osho, spre bara a doua, dar a alunecat şi n-a mai putut realiza astfel conexiunea câştigătoare", i-a comentat prestaţia cotidianul BerkshireLive, care i-a dat notă de trecere (5).

Scor HALUCINANT în Anglia » Echipa rămasă în obiectiv, mătrășită în 45 de minute + un internațional român implicat

VIDEO Costel Gâlcă a promovat cu Vejle în prima ligă din Danemarca! Imaginile bucuriei