INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHAMPIONSHIP

VIDEO George Pușcaș a intrat și a înscris pentru Reading

George Pușcaș. Sursă foto: Reading

Articol de GSP - Publicat sambata, 31 octombrie 2020 07:06 / Actualizat sambata, 31 octombrie 2020 08:21

George Pușcaș a reușit vineri seara un nou gol pentru Reading, în înfrângerea din deplasare cu Coventry, scor 2-3.

Reading avea un bilanț aproape perfect până la meciul de vineri seara. Șapte victorii, un egal și fotoliul de lider în Championship. Aseară, echipa lui Pușcaș a suferit prima înfrângere a sezonului, într-un meci în care internaționalul român a intrat pe teren abia în minutul 80.

Trimis pe gazon târziu, la scorul de 3-1 în favoarea lui Coventry, Pușcaș nu a putut decât să limiteze proporțiile scorului. A marcat golul de 3-2 în prelungiri, cu o execuție plasată din interiorul careului, însă el și colegii săi n-au mai avut timp și pentru egalare. (VIDEO AICI cu rezumatul partidei)

2 goluriare George Pușcaș în acest sezon

Reading e în continuare lider în Championship, cu 22 de puncte, și are motive să spere că va reveni în Premier League: formația lui Pușcaș e la cel mai bun start de sezon din istorie!

VIDEO Răzvan Burleanu nu se gândește la schimbarea selecționerului: „Mirel Rădoi este un simbol”

Costel Gâlcă, umilit în Danemarca! Repriză de coșmar pentru antrenorul român

FOTO Denis Alibec și Silviu Lung Jr. nu au simțit cutremurul din Turcia! Ce făcea atacantul naționalei în acele clipe