INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  UCRAINA

Ghioane a câştigat Supercupa cu Dinamo Kiev

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 iulie 2009 00:00

Formaţia Dinamo Kiev a câştigat, sâmbătă seară, Supercupa Ucrainei, după ce a învins la loviturile de departajare, scor 4-2, pe Vorskla Poltava, informează site-ul oficial al grupării la care activează şi românul Tiberiu Ghioane.

Mijlocaşul român Tiberiu Ghioane a început partida ca titular şi a fost schimbat în minutul 59. În locul lui a intrat Ninkovic.

Meciul disputat în faţa a aproximativ 18.000 de spectatori a consemnat egalitate, scor 0-0, după cele 90 de minute regulamentare şi cele 30 de prelungiri, iar Dinamo Kiev a câştigat cu scorul de 4-2 la loviturile de departajare.

Gruparea din Kiev şi-a adjudecat titlul de campioană în acest sezon.

sursa: NewsIn