INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  UCRAINA

Ghioane a evoluat 30 de minute pentru Dinamo Kiev în meciul cu Tavria, scor 6-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 iulie 2009 00:00

Mijlocaşul român Tiberiu Ghioane a evoluat doar 30 de minute în partida pe care formaţia sa, Dinamo Kiev, a câştigat-o sâmbătă, pe teren propriu, împotriva grupării Tavria Simferopol, scor 6-0, informează site-ul oficial al ucrainenilor, citat de NewsIn.

Tiberiu Ghioane a fost rezervă, dar a fost introdus pe teren în repriza secundă, în minutul 63, în locul lui Gusev. El a avut şi o bună oportunitate de a marca, câteva minute mai târziu, dar nu a reuşit să controleze balonul.

Golurile lui Dinamo Kiev au fost marcate de Gusev (10, 33), Milevski (17), Correa (48), Yarmolenko (62) şi Guilhermo (90).

Partida a contat pentru etapa a doua din campionatul Ucrainei. Tot sâmbătă se mai disputa partidele Illitchivets Mariupol-Şahtior Doneţk şi Dnepr-Metalist Harkov.