INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  READING

GOL George Pușcaș! Atacantul a punctat împotriva liderului din Championship după 73 de zile

Articol de GSP - Publicat miercuri, 12 februarie 2020 22:37

George Pușcaș (23 de ani) a fost integralist în meciul dintre Reading și West Brom 1-2, din etapa a 32-a din Championship.

Titularizat Mark Bowen, George Pușcaș i-a răsplătit încrederea și a marcat în minutul 11. Atacantul român a punctat din penalty și a deschis scorul pentru Reading. A fost al 8-lea gol marcat de Pușcaș în cele 28 de meciuri jucate în acest sezon, în toate competițiile.

Golul lui George vine după o perioadă neagră pentru atacant. Acesta nu mai marcase de 73 de zile pentru Reading, iar în sâmbătă fusese ținut rezervă tot meciul. Avantajul lui Reading a ținut puțin. West Browich a egalat în minutul 26. Imediat după pauză, West Brom a prunctat din nou, prin Bartley, în minutul 49.

West Bromich e lider în Championship, având 62 de puncte. Reading e pe 15, cu 39 de puncte.

Echipa lui Keșeru, Moți și Grigore amenință Inter: „Nu banii joacă pe teren”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!