INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ISRAEL

Hapoel Beer Sheva este tot mai aproape de titlu! Hoban a fost titular în derby și a fost printre cei mai buni de pe teren

Articol de - Publicat duminica, 02 aprilie 2017 11:55

Hapoel Beer Sheva, echipa lui Ovidiu Hoban, este tot mai aproape de câștigarea campionatului.

Beer Sheva s-a impus în duelul de foc cu Maccabi Tel Aviv, locul 2, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de Sahar, din penalty, în minutul 22.

Ovidiu Hoban a juca tot meciul și a fost unul dintre cei mai buni jucători. A avut o mică accidentare, dar și-a revenit. În prima repriză, Hoban a jucat în linia de trei fundași, fiind foarte apreciat. În a doua repriză a jucat la mijloc și a avut o ocazie mare de a marca.

După 28 de etape, Beer Sheva este pe primul loc, cu 65 de puncte și un golaveraj incredibil, 59-13. Maccabi Tel Aviv este pe locul 2, cu 59 de puncte.