INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LUCERNA - FC AARAU 6-0

Ianu a marcat un gol şi a dat 3 pase decisive pentru Lucerna în meciul cu FC Aarau, 6-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 decembrie 2009 00:00

Atacantul român Cristian Ianu a marcat un gol şi a oferit 3 pase decisive în meciul pe care echipa sa, FC Lucerna, l-a câştigat pe teren propriu, scorul 6-0, în faţa lui FC Aarau, în etapa a 18-a a campionatului, informează site-ul al oficial al grupării elveţiene.

Celelalte goluri ale gazdelor au fost marcate de Tchouga (2), Frimpong (13, 61) şi Chiumiento (53, 65).

Românul a fost integralist şi a înscris ultimul gol al echipei sale, în minutul 80.

În urma acestui rezultat, FC Lucerna a urcat pe locul 3 în clasament, la 12 puncte de liderul Young Boys Berna.