INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHINA

Înfrângere dramatică pentru Dan Petrescu: eșec după un penalty ratat, iar salvarea de la retrogradare e tot mai departe

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 august 2018 09:47

Dan Petrescu  a ratat o ocazie importantă de a micșora distanța față de prima echipă de deasupra liniei retrogradării în China.

Guizhou Zhicheng a pierdut dramatic vineri, 0-1, în deplasare cu Tianjin Quanjian, după ce, la 0-0, Jelavici a ratat un penalty în prelungirile primei reprize (45+3).

Echipa pregătită de "Bursuc" rămâne pe ultimul loc după 19 etape, cu 11 puncte, la 7 "lungimi" de Henan Jianye, și are tot mai mici șanse de a-și atinge obiectivul fixat de club.