INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHINA

Înfrângere pentru Cosmin Olăroiu în China! În minutul 3 era deja 2-0 pentru adversari » Cu ce scor a pierdut Jiangsu Suning

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 martie 2019 15:26

Jiangsu Suning a pierdut meciul cu Shanghai SIPG în etapa a 2-a din campionatul Chinei, scor 2-3. Echipa lui Cosmin Olăroiu a primit primele două goluri în 3 minute.

Formația românului a început cum nu se putea mai prost, după ce Wang Song a înscris în propria poartă în minutul doi. Doar 60 de secunde mai târziu avea să fie 2-0, gol Zhang Wei.

Formația lui Hulk și Oscar a continuat spectacolul și după pauză, când tot un fundaș a marcat. Este vorba despre Lu Wenjung, din pasa lui Oscar, în minutul 47.

Apoi formația românului s-a trezit. Xie Pengfei a marcat primul gol al lui Jiangsu Suning în minutul 65. Tot el a făcut 3-2 în minutul 69, însă formația lui Olăroiu n-a putut scoate nici măcar un punct.

După acest succes, Shanghai SIPG urcă pe primul loc în China, cu maximum de puncte în două runde și un golaveraj excelent, 7-2. Jiangsu Suning, care a câștigat primul meci cu Tianjin Teda, scor 3-2, rămâne cu 3 puncte și ocupă locul 7.