Ioniţă, lăsat pe banca de rezerve în Koln-Kaiserslautern 1-3

ionita
ionita

Articol de - Publicat sambata, 21 august 2010 00:00

Fostul atacant al Rapidului, Alex Ioniţă, nu a fost folosit de către antrenorul lui FC Koln, Zvonimir Soldo, în primul meci al acestui sezon de 1. Bundesliga

Antrenorul croat a preferat cuplul de atacanţi Lukas Podolski - Milivoje Novakovic, jucătorul român fiind totuşi inclus pe foaia de meci. Slovenul Novakovic a deschis scorul în minutul 8, după ce colegul său, libanezul Mohamad, fusese eliminat în chiar al doilea minut de joc.

Profitând de omul în plus, oaspeţii au egalat prin Lakic (70), cel care avea să îi aducă pe cei de la Kaiserslautern în avantaj peste un sfert de oră. Ilicevic a închis tabela în minutul 88.

În celelalte meciuri care au avut loc de la ora 16:30 în 1.Bundelsiga, s-au înregistrat următoarele rezultate : Hoffenheim - Werder Bremen 4-1, Freiburg - St. Pauli 1-3, Hannover - Frankfurt 2-1 şi Monchengladbach - Nurnberg 1-1.