INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Silviu Lung Jr. și Cristi Săpunaru au revenit pe teren » Înfrângere dramatică cu Fenerbahce

Kayserispor a pierdut meciul cu Fenerbahce, scor 1-2 // foto: facebook @ Kayserispor

Articol de GSP - Publicat vineri, 12 iunie 2020 23:58

Cristi Săpunaru (36 de ani) și Silviu Lung Jr. (31) au revenit pe teren pentru Kayserispor, după pauza impusă de pandemia de COVID-19. Românii au pierdut în fața lui Fenerbahce, scor 1-2.

Campionatul din Turcia a revenit vineri, odată cu meciurile Fenerbahce - Kayserispor și Goztepe - Trabzonspor  (1-3). La Kayserispor, fundașul central Cristi Săpunaru și portarul Silviu Lung Jr. au fost integraliști, însă cei doi nu au putut evita înfrângerea propriei echipe în fața lui Fenerbahce.

Cei de la Kayseri au fost la un pas să obțină un rezultat mare, însă Fener a întors scorul în ultimele minute. În minutul 86, Fenerbahce era condusă cu 1-0. La final, formația din Istanbul a câștigat, scor 2-1. Cristi Săpunaru a primit cartonașul galben în minutul 78.

Kayserispor, pe ultimul loc în Turcia

Formația celor doi români are probleme mari în clasament. Kayserispor ocupă ultima poziție, însă situația nu este fără scăpare. Doar trei puncte o despart pe aceasta de locurile care i-ar asigura salvarea.

Etapa viitoare, Kayseri primește vizita lui Genclerbirligi, la care evoluează un alt român: „motanul” Bogdan Stancu.

VIDEO. #sportacasă. Cele mai bune exerciții fizice pentru acasă. Vedetele din sport îi învață pe fani cum să facă mișcare