INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FC NANTES

Keşeru intră pe final la Nantes dar nu poate schimba soarta jocului cu Laval

Articol de GSP - Publicat joi, 29 octombrie 2009 00:00

Formaţia FC Nantes a remizat pe teren propriu cu Laval scor 0-0, într-o partidă din etapa a 12-a a ligii secunde franceze, joc în care atacantul român Claudiu Keseru a fost rezervă la gazde şi a intrat pe finalul partidei, informează L'Equipe.

Claudiu Keşeru, care a bifat doar cel de-al treilea joc pentru Nantes de când a revenit după accidentarea care l-a ţinut în afara gazonului aproape 5 luni, a intrat pe teren în minutul 78, atunci când l-a înlocuit pe Vainqueur.

În urma acestui rezultat, FC Nantes a acumulat 23 de puncte şi se menţine pe poziţia a doua a ligii secunde franceze, la 7 puncte în spatele liderului Caen şi la două puncte de ocupanta poziţiei a treia, Le Havre.