INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

La o lună de la transfer, Ivan a bifat primele minute în Rusia » Egal cu echipa lui Prepeliță și Mevlja

Articol de GSP - Publicat luni, 21 august 2017 16:33

La o lună de la transferul său la Krasnodar, Andrei Ivan a bifat duminică seara primul meci în tricoul noii sale echipe.

Fostul jucător al lui CSU a fost introdus pe teren în minutul 84 al partidei în care Krasnodar a remizat pe terenul lui Rostov, echipa la care joacă Prepeliță și Mevlja, scor 0-0.

După șapte etape, echipa lui Ivan se află pe locul cinci în clasamentul din Rusia, cu 12 puncte. Lider e Zenit, cu 19 puncte, urmată de Lokomotiv Moscova, Rostov și ȚSKA Moscova.