INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

Laurențiu Reghecampf, succes URIAȘ în Liga Campionilor Asiei! A bătut locul 2 din Arabia Saudită

Laurențiu Reghecampf, fost antrenor al FCSB-ului

Articol de GSP - Publicat luni, 04 martie 2019 19:35

Laurențiu Reghecampf a obținut un succes imens în prima etapă din grupele Ligii Campionilor Asiei. Al Wasl a învins-o pe Al Nassr, scor 1-0.

Brazilianul Fabio Lima, atacant care se află de 5 ani la formația din Emirate, a înscris unicul gol al partidei în minutul 62, după ce a transformat un penalty.

Saudiții de la Al Nassr porneau drept favoriți în acest meci, dat fiind faptul că parcursul din campionat este bun. Al Nassr este pe locul 2 în Arabia Saudită, după liderul Al Hilal.

Cu aceste 3 puncte, Al Wasl este pe primul loc după prima etapă a Ligii Campionilor Asiei. Asta pentru că Zob Ahan (Iran) și Al Zawraa (Irak) au terminat la egalitate în celălalt meci din grupa A, scor 0-0.