INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LAZIO - GENOA 4-0

LAZIO - GENOA 4-0 // VIDEO Ștefan Radu, gol fantastic în poarta lui Ionuț Radu

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 septembrie 2019 16:48

Lazio a câștigat fără probleme partida cu Genoa, scor 4-0. Ștefan Radu (32 de ani) și Ionuț Radu (22 de ani) au fost integraliști.

În minutul 40, Ștefan Radu a șutat imparabil de la marginea careului de 16 metri, la colțul lung. Ionuț Radu nu a avut nicio replică. Scorul fusese deschis de sârbul Milinkovic-Savic în minutul 7, cu o execuție plasată de la 15 metri. Radu nu a fost vinovat nici de această dată.

VIDEO GOLUL LUI ȘTEFAN RADU

Golul de 3-0 i-a aparținut lui Caicedo. Atacantul din Ecuador l-a fentat pe Radu, apoi a trimis din unghi în poarta rămasă goală. Rezultatul final a fost stabilit de Ciro Immobile în minutul 82, după ce a fost lăsat singur cu portarul român.

FINAL » Lazio - Genoa 4-0

• Au marcat: Milinkovic-Savic (7) , Ș. Radu (40), Caicedo (59), Immobile (78)

Vezi și:

ST. TRUIDEN - GENK 3-3 // VIDEO+FOTO Ianis Hagi, elogiat în Belgia: „Și-a etalat întreaga clasă! Ce face el e foarte rar" » Ce se întâmplă cu golurile marcate în meciul suspendat

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!