INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LAZIO - AS ROMA 3-0

LAZIO - ROMA 3-0 // VIDEO+FOTO Echipa lui Ștefan Radu își umilește rivala în Derby della Capitale

Lazio - AS Roma // FOTO: Guliver/Getty Images +6   FOTO
Lazio - AS Roma // FOTO: Guliver/Getty Images

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 martie 2019 23:27

Lazio a demolat-o pe AS Roma și a câștigat Derby della Capitale, scor 3-0 (Caicedo 13, Immobile 73 pen., Cataldi 89), într-un meci din etapa a 26-a din Serie A în care nu s-a pus nicio clipă problema învingătoarei.

Gazdele au deschis scorul încă din minutul 12, prin Caicedo, care a păcălit apărarea adversă și a marcat după ce l-a driblat pe portarul Olsen.

În minutul 73, Immobile și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor după ce a transformat perfect o lovitură de pedeapsă. Cu un minut înainte de final, Cataldi a stabilit scorul final după un șut de la marginea careului.

În prelungirile partidei, ex-lazialul Kolarov a văzut două cartonașe galbene în decurs de 60 de secunde și a fost eliminat.

Ștefan Radu a fost integralist și a făcut un meci foarte bun. Acesta a văzut un cartonaș galben în prelungiri, după ce a protestat la o decizie a arbitrilor.

Lazio rămâne pe locul 6, cu 41 de puncte, dar are un meci mai puțin, în timp ce AS Roma ocupă poziția a 5-a, cu 44 de puncte.

Lazio  -AS Roma 3-0
Au marcat: Caicedo '13, Immobile '73 pen., Cataldi '89