INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  POLONIA

LEGIA - CRACOVIA 2-1 // Sergiu Hanca, în mare formă: gol în derby și un mesaj clar pentru Mirel Rădoi

Sergiu Hanca, celebrând golul înscris contra Legiei // Sursă foto: Twitter Cracovia

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 februarie 2020 23:04

Sergiu Hanca (28 de ani) a înscris din nou pentru Cracovia, în meciul pierdut de echipa sa în deplasare cu Legia Varșovia, scor 1-2

În derby-ul primelor două clasate din Polonia, românul a înscris în minutul 51, din penalty, la scorul de 2-0 în favoarea Legiei. Golul lui Hanca a reaprins speranțele în tabăra Cracoviei, care n-a mai putut înscrie însă golul egalizator.

Grație golului de azi, Hanca a ajuns la 8 reușite stagionale, fostul dinamovist având și 5 pase decisive. El reprezintă unul dintre jucătorii care ar putea fi luați în calcul pentru duelul României cu Islanda, din 26 martie

Vezi AICI VIDEO cu golul lui Hanca!

Integralist în disputa pentru supremație din Polonia a fost și Cornel Râpă (30 de ani), fost campion cu Oțelul Galați și FCSB. Acesta a încasat un cartonaș galben în minutul 34.

După 24 de etape, Cracovia e pe locul 2 în Polonia, cu 42 de puncte. Lider e Legia Varșovia, care s-a distanțat la 6 puncte în urma victoriei din derby.

Vezi AICI clasamentul actualizat din Polonia!

VIDEO+FOTO George Pușcaș, palmă pentru contestatari! Gol SUPERB și assist cu Barnsley

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!