INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GERMANIA

Cu Andrei Cristea titular, Karlsruher a pierdut clar la Paderborn, 0-3

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 februarie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 05 februarie 2011 15:49

Atacantul român Andrei Cristea a fost titular şi integralist la al treilea meci în tricoul lui Karlsruher, în partida pierdută de echipa sa, 0-3, în deplasarea de la Paderborn, în etapa a 21-a a ligii secunde germane.

1-0, min 53 - M. Krösche a deschis scorul din penalty
2-0, min 74 - S. Brandy a majorat diferenţa pentru gazde
3-0, min 88 - Bruckner, intrat în minutul 41, a înscris pentru un scor de forfait

Vîrful de 26 de ani a jucat titular şi etapa trecută, 1-0 cu Energie Cottbus, după ce debutase ca rezervă cu Alemannia Aachen, 2-4.