INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AL RAED

Șumudică, debut cu stângul la Al Raed » A pierdut primul meci de campionat

Marius Șumudică/ foto Imago Images

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 august 2022 09:42 / Actualizat duminica, 28 august 2022 10:12

Al Raed, echipa lui Marius Șumudică, Alexandru Mitriță și Silviu Lung Jr., a pierdut cu Abha, scor 1-2, în prima etapă din campionatul Arabiei Saudite.

Șumudică s-a aflat chiar la debutul pe banca echipei saudite, pe care a preluat-o în acestă vară.

Dan Petrescu, după ce a văzut grupa de Conference League: „Voiam West Ham, eram disperat. M-am supărat că a căzut cu FCSB”
CFR CLUJ

Șumudică, debut cu înfrângere la Al Raed

Șumudică a început încă din primul minut pe teren cu cei doi români transferați în această vară, Alexandru Mitriță și Silviu Lung Jr.

Al Raed a deschis scorul cu Abha, în minutul 34, prin fundașul Salem. Pasa decisivă a venit de la Mitriță, aflat la debutul la noua echipă, după transferul de la New York City FC.

Al Raed nu s-a descurcat la fel de bine și în repriza secundă, când a luat două goluri în interval de 9 minute. Mai întâi, Adam l-a învins pe Silviu Lung Jr. ('51). Apoi, după o oră de joc, Bguir a marcat pentru 2-1. Echipa lui Șumudică nu a mai reușit să revină pe tabelă și a pierdut la primul meci în campionatul Arabiei Saudite.

Pentru Al Raed urmează meciul cu Al Wehda, pe 1 septembrie.

Alexandru Cicâldău, OFICIAL la noua echipă: „Tigrul Cicâldău a semnat pe un an”

Ce fac stranierii în weekend » Nedelcearu, pasă de gol la Palermo + Șumudică și Mitriță au pierdut, deși echipa lor a condus la pauză