INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LUDOGOREȚ - LEVSKI SOFIA 1-1

LUDOGOREȚ - LEVSKI SOFIA 1-1 // VIDEO Meci cu scântei în Bulgaria: Moți a marcat, Dragoș Grigore a fost eliminat!

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 mai 2019 00:00

Românii continuă să facă legea la Ludogoreț, unde echipa alb-verzilor a remizat pe teren propriu cu Levski Sofia, scor 1-1.

Golul lui Ludogoreț a fost marcat în minutul 50 de Cosmin Moți, dintr-o lovitură de pedeapsă.

Cu 20 de minute înainte de final, Dragoș Grigore a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene, iar două minute mai târziu Milanov a egalat pentru Levski.

În minutul 85, Anicet a fost și el trimis la cabine pentru al doilea cartonaș galben.

Cosmin Moți, Dragoș Grigore, Adi Popa și Claudiu Keșeru au fost titulari în meciul care o menține pe Ludogoreț lider în Bulgaria, cu 73 de puncte, la o lungime peste urmăritoarea ȚSKA Sofia.