INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE B

Moruțan și Man, decisivi în Italia » Jucătorul Parmei a ratat și o ocazie uriașă

Dennis Man și Olimpiu Moruțan au contribuit la golurile marcate de echipele lor în etapa #19 din Serie B.

Articol de GSP - Publicat luni, 26 decembrie 2022 18:27 / Actualizat luni, 26 decembrie 2022 18:41

Moruțan a fost integralist la Pisa în victoria obținută în deplasare cu Spal, 1-0. Românul a contribuit la singura reușită a meciului: a driblat un adversar în flancul drept, a pasat în centru, mingea a fost respinsă de un jucător de la Spal la Giuseppe Sibilli, care a marcat cu un șut din cădere.

Și Marius Marin a bifat toate minutele pentru Pisa, în vreme ce Adrian Rus a rămas pe bancă până la final.

Mitriță i-a adus victoria lui Șumudică după un gol spectaculos!
ARBABIA SAUDITĂ

Dennis Man, activ la Parma

Tot azi, Dennis Man a fost titular la Parma (schimbat în minutul 79) în remiza din deplasare cu Venezia, scor 2-2. Fosta extremă de la FCSB a fost implicată în golul doi reușit de „cruciați” și a ratat și o ocazie importantă:

• '50: Man a verticalizat la faza golului doi. L-a servit pe Sohm, care a continuat superb, cu călcâiul, la Vasquez, decisiv 1 la 1 cu Joronen;
  • '78: Man primește balonul la marginea careului mic de la Tutino și trage din prima, fără preluare, la „scurt”. Joronen a avut un reflex fantastic și a respins cu brațul drept.

Clasamentul în Serie B

Mai multe știri din fotbalul internațional:

În 6 zile pot semna cu oricine! Modric, Kante, Kroos sau Benzema, LIBERI la transferuri

Veste rea pentru Adrian Păun în Israel! Cât va lipsi atacantul lui Hapoel Beer Sheva după cel mai bun meci din Israel