INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

Cu Mutu integralist, Fiorentina pierde acasă cu Inter, 1-2

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 februarie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 16 februarie 2011 21:27

Atacantul român Adrian Mutu a fost titular şi integralist în meciul din această seară cu fosta sa echipă, Inter Milano. Mutu a jucat la al treilea meci după revenirea în forţă în echipa Fiorentinei, şi începe a doua oară ca titular, după victoria de la Palermo, 4-2.

Fiorentina a pierdut cu 1-2. Inter a deschis scorul în minutul 6, după ce Camporese a înscris în proprie poartă, Pasqual a egalat în minutul 33, iar Pazzini a marcal golul victoriei în minutul 61, cu un şut din 3 metri, după centrarea lui Eto'o.

Meciul a fost liveTEXT pe GSP.ro.

FIORENTINA (4-3-3): Boruc; Comotto, Gamberini, Camporese, Pasqual; Behrami, Donadel, Montolivo; Santana, Gilardino, Mutu
Rezerve: Neto, De Silvestri, Natali, Marchionni, D’Agostino, Babacar, Ljajic

INTER (4-3-1-2): Julio Cesar; Maicon, Ranocchia, Cordoba, Nagatomo; Zanetti, Cambiasso, Stankovic; Sneijder; Pazzini, Eto’o
Rezerve: Castellazzi, Materazzi, Natalino, Kharrja, Mariga, Pandev,Coutinho