INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

N-a mai înscris din aprilie! ”Bogdan Stancu trece prin cea mai neagră perioadă a carierei!”

Articol de - Publicat vineri, 28 septembrie 2018 15:39

Bogdan Stancu, 31 de ani, nu a mai înscris la Bursaspor din 21 aprilie. În acest sezon, are 4 șuturi la poartă, unul cadrat: 0 goluri, 0 assisturi

De șapte ani e Bogdan Stancu în Turcia. Și, în afara începutului slab, la Galatasaray, atacantul a jucat bine, mai ales la Gençlerbirliği, între 2013 și 2017. Odată ajuns la Bursaspor, în ianuarie 2017, cariera lui a intrat iar în impas.
De atunci, a jucat 49 de meciuri în campionat, având doar 8 goluri și 3 assisturi. A pornit neinspirat, fără reușite în primele 15 partide. Dar, susține cotidianul turc Fanatik, acum e "cea mai neagră perioadă a românului".

Nu a mai înscris pentru Bursa în Süper Lig din 21 aprilie, de la 4-1 cu Karabük. În acest sezon, "Motanul" a tras doar 4 șuturi la poartă în 265 de minute (4 întâlniri), unul cadrat. 0 goluri, 0 pase decisive!

Stancu în Turcia

Club - Perioadă - Meciuri - Goluri/Assisturi
Galatasaray 2011 16 3/2
Orduspor 2011-2013 65 21/6
Gençlerbirliği 2013-2017 95 35/13
Bursaspor din ianuarie 2017 49 8/3

Vezi și: VIDEO Dorin Rotariu a marcat primul gol pentru AZ Alkmaar » Vezi aici reușita!