INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CEHIA

VIDEO Nicolae Stanciu, gol și pasă decisivă pentru Slavia Praga

Nicolae Stanciu (28 de ani) a marcat un gol și a oferit o pasă decisivă în meciul pe care Slavia Praga îl joacă acum, pe teren propriu, împotriva celor de la Mlada Boleslav,

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 decembrie 2021 17:24 / Actualizat duminica, 12 decembrie 2021 18:22

Nicolae Stanciu (28 de ani) a marcat un gol și a oferit o pasă decisivă în meciul pe care Slavia Praga l-a câștigat pe teren propriu, contra celor de la Mlada Boleslav, scor 2-0, în runda cu numărul 18 a primei ligi din Cehia.

Ce au făcut stranierii  » Alexandru Maxim, gol în meciul cu Fenerbahce » Moruțan și Cicâldău, înfrângere în Turcia
campionate
Ce au făcut stranierii » Alexandru Maxim, gol în meciul cu Fenerbahce » Moruțan și Cicâldău, înfrângere în Turcia

Nicolae Stanciu, gol și pasă decisivă pentru Slavia Praga

În minutul 31, Stanciu a centrat dintr-o lovitură liberă, de la aproximativ 30 de metri, leteral stânga. Mingea a căzut periculos în careul advers, iar Bah a trimis-o în plasă, cu un șut din 6 metri.

Internaționalul român a dublat avantajul în minutul 50, cu o execuție din prima, cu piciorul stâng, aproape de vinclu.

Cu victoria de astăzi astăzi, Slavia se distanțează în fruntea clasamentului din Cehia. Ajunge la 47 de puncte, 3 peste urmăritoarea Plzen. Mlada Boleslav rămâne pe 7, în afara locurilor de play-off.

VIDEO Jurgen Klopp, bulversat la conferința de presă: „Poftim?! Ce ai zis?”

VIDEO + FOTO Juventus, pas greșit cu o nou-promovată » AC Milan, salvată de execuția magistrală a lui Zlatan