INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AS MONACO - DINAMO MOSCOVA 3-1

Niculae a înscris pentru Monaco în amicalul cu Dinamo Moscova

Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 iulie 2010 00:00

Cu 10 zile înainte de începerea campionatului în Franţa, AS Monaco a învins cu 3-1 echipa lui Adrian Ropotan (care nu a evoluat în acest amical, fiind accidentat), Dinamo Moscova, unul dintre goluri fiind înscrise de Daniel Niculae.

Atacantul român a avut prima ocazie a partidei, apoi Bulot a înscris pentru francezi (10). Kuranyi a egalat în minutul 23, pentru ca Hansson (27) să aducă din nou echipa monegască în avantaj, după o acţiune a lui Daniel Niculae, care şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, în minutul 38, şut cu dreptul, din pasa lui Gakpe.

"Un jucător decisiv cu Benfica, ce şi-a arătat experienţa cu Dinamo Moscova", a notat site-ul oficial al lui AS Monaco despre prestaţia lui Niculae.

AS Monaco FC : Ruffier (cpt.) - Adriano (Appiah, 62), Mongongu, Hansson, Lolo (Zola, 80) - Nkoulou (Gosso, 61), Mangani (Mendy, 80) - Aubameyang (Diaz, 76), Niculae (Coutadeur, 66), Bulot (Malcuit, 66) - Sagbo (Gakpé, 28).

Antrenor: G. Lacombe

Dinamo Moscova: Gabulov - Granat, Kolodin, Fernandes (Lomic, 25), Kowalczyk - Rebko, Samedov, Khokhlov (cpt.) (Semshov, 46), Kombarov - Kokorin, Kuranyi (Mijuskovic, 61).
Antrenor: M. Bozovic

Au marcat: Bulot (10), Hansson (27), Niculae (38) / Kuranyi (23)