INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LENS - MONACO 2-2

Niculae, la primul gol pentru AS Monaco

Daniel Niculae, Niculae, AS Monaco, România

Articol de - Publicat duminica, 22 august 2010 00:00

Daniel Niculae a spart gheaţa aseară în meciul pe care l-a disputat cu Monaco în deplasare la Lens (2-2).

El a marcat primul său gol, dar şi al oaspeţilor, în acest sezon cu o superexecuţie. În minutul 19, ex-giuleşteanul a primit o minge la 30 de metri de poartă, şi-a potrivit-o şi a tras cu sete: 1-0. "Genial!", l-a lăudat cotidianul L'Equipe.

Folosit pe toată durata partidei, "tricolorul" a mai apărut o dată periculos la finalizare (56), dar Aurier l-a blocat în ultima clipă. Nu s-a putut bucura de o victorie, deşi Monaco a condus timp de 70 de minute cu 2-0. Lens a avut o revenire senzaţională pe final şi a reuşit să egaleze prin autogolul lui Adriano (71) şi reuşita lui Roudet (83).