INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  

"Niculescu şi-a arătat din nou clasa"

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 februarie 2008 00:00

Site-ul oficial al grupării MSV Duisburg a scris că atacantul Claudiu Niculescu "şi-a arătat din nou clasa" prin golul înscris, sâmbătă, în meciul cu VfB Stuttgart, pierdut cu scorul de 2-3 de formaţia la care mai evoluează şi Iulian Filipescu şi Mihai Tararache.

"Noul venit Niculescu a înscris la doar patru minute după începutul reprizei a doua, din lovitură liberă de pe partea stângă, la colţul scurt. Românul şi-a arătat din nou clasa, cu acest al doilea gol al sezonului", a scris site-ul clubului MSV Duisburg.

Niculescu a fost lăudat şi de antrenorul Rudi Bommer. "Ce am arătat în prima repriză nu a avut nimic de a face cu Bundesliga. Am jucat fără inimă, cu frică, nu ne-a ieşit nimic din tot ceea ce vorbisem înainte de meci. Golul de 1-2 al lui Claudiu Niculescu ne-a readus în joc. Am reacţionat bine", a spus Bommer, care a deplâns, însă, ghinionul echipei sale, care deşi a reuşit să egaleze, a pierdut din cauza unui gol primit în prelungiri.

Atacantul Claudiu Niculescu a marcat din lovitură liberă de la 20 de metri primul gol al formaţiei MSV Duisburg în meciul pierdut, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-3, în faţa echipei VfB Stuttgart, în etapa a XX-a a campionatului Germaniei. Niculescu, aflat la al doilea gol consecutiv în Bundesliga, a fost integralist la MSV Duisburg, la fel ca mijlocaşul Mihai Tararache, în timp ce coechipierul lor, fundaşul Iulian Filipescu, a fost înlocuit în minutul 78. La VfB Stuttgart a evoluat atacantul Ciprian Marica, până în minutul 68, în timp ce Sergiu Radu a fost rezervă.

sursa: mediafax

Citește și:
Lindsey Vonn, ȘASE ore în operație astăzi: radiografia este înfiorătoare
Jocurile Olimpice
Lindsey Vonn, ȘASE ore în operație astăzi: radiografia este înfiorătoare
Federațiile se bat pentru noua sală ultramodernă din România! Arena e aproape de inaugurare, imagini din interior
Altele
Federațiile se bat pentru noua sală ultramodernă din România! Arena e aproape de inaugurare, imagini din interior
Vedeta din tenisul feminin își anunță revenirea într-un mod inedit: „Ascundeți-vă soții, ascundeți-vă soțiile!”
Tenis
Vedeta din tenisul feminin își anunță revenirea într-un mod inedit: „Ascundeți-vă soții, ascundeți-vă soțiile!”
Marius Avram confirmă GREȘEALA de arbitraj din Oțelul – UTA, meci crucial pentru play-off: „Dacă n-a fost ofsaid, atunci e PENALTY!”
Superliga
Marius Avram confirmă GREȘEALA de arbitraj din Oțelul – UTA, meci crucial pentru play-off: „Dacă n-a fost ofsaid, atunci e PENALTY!”
FOTO Starbucks închide în România un local emblematic
Profit.ro
FOTO Starbucks închide în România un local emblematic
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

E cel mai bun din lume în domeniul lui și a răspuns la întrebarea: „Ce știi despre România?”

Stenograme incredibile: cum negocia Craiova Maxima vânzarea de meciuri! Cămătaru: „Mi-a dat zece «garoafe»” + „«Materialul» e la Ștefănescu!” » Reacția: „Să fie de capu' lor!”


Comentarii (4)
 •  17 Februarie 2008, 23:51

bah ...macar el a plecat...dica al vostru ce face..intr-un an de zile sa mor dc il mai ia cineva..

 •  17 Februarie 2008, 22:40

e catel prost de aia sa dus la fraieri astia... cea mai proasta echipa

 •  17 Februarie 2008, 22:36

dc nu s zice nimik d niculescu in presa...simplu.joak la cea mai proasta echipa din germania.ce ar fi de spus=))

Vezi toate comentariile (4)
Comentează