INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

O nouă victorie pentru Răzvan Lucescu în Grecia » Hamza a marcat o "dublă"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 18 ianuarie 2017 19:13

Xanthi FC, formaţia antrenată de Răzvan Lucescu, a câştigat meciul jucat pe teren propriu cu Iraklis, scor 3-1, într-o partidă în care Hamza a marcat de două ori.

Xanthi a fost condusă după ce Pasas a deschis scorul în minutul 10 pentru Iraklis, dar Hamza a restabilit egalitatea un sfert de oră mai târziu.

În partea secundă, Triadis a adus în avantaj formaţia lui Lucescu jr., iar Hamza a reuşit "dubla" în minutul 71. Xanthi a avut şi un fotbalist eliminat, cu câteva minute înainte de final, după ce Fliskas a văzut al doilea cartonaş galben. Iraklis a ratat şi un penalty, în minutul 89, prin Loukinas.

Xanthi este în continuare pe locul al doilea în Grecia, la şapte puncte de liderul Olympiakos, iar singura înfrângere înregistrată în ultimele cinci meciuri de campionat a fost chiar în faţa primei clasate (0-2).