INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA GRECIEI

PAOK a pierdut primul meci din sferturile de finală ale Cupei! Echipa lui Răzvan Lucescu a condus, însă a fost învinsă în prelungiri

Articol de GSP - Publicat miercuri, 06 februarie 2019 21:37

PAOK Salonic a pierdut manșa tur din sferturile de finală ale Cupei Greciei. Echipa lui Răzvan Lucescu a condus, dar s-a văzut învinsă de Panionios, scor 2-1.

Cu Alin Toșca integralist, PAOK a controlat meciul, însă fără a avea pea multe ocazii. A marcat până la urmă prin Swiderski, în minutul 57.

Gazdele au întors rezultatul în ultimele 20 de minute. Durmishaj (74) și Stavropoulos (90+1) au marcat pentru Panionios, iar formația lui Lucescu va avea o misiune dificilă la retur.

PAOK a trecut printr-o situație identică și în turul precedent, cu Panachaiki (formație din Liga a 2-a), când a pierdut în tur, tot 1-2 în deplasare, însă la retur s-a impus categoric, scor 5-0.

Schimbare importantă făcută de Răzvan Lucescu! La ce a renunțat antrenorul: „Gata! E istorie”