INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA // PAOK - ARIS 1-1

PAOK - Aris 1-1 // Răzvan Lucescu, pas greșit în lupta pentru titlu în Grecia! A fost egalat din offside în derby-ul cu rivala din Salonic

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 februarie 2019 21:31

PAOK Salonic, formația lui Răzvan Lucescu, și Aris Salonic au remizat, scor 1-1, în derby-ul etapei din Grecia.

Formația lui Răzvan Lucescu a deschis scorul în minutul 39, prin portughezul Vieirinha. Oaspeții au egalat prin fundașul spaniol Fran Velez, cu 5 minute înainte de expirarea timpului regulamentar, dintr-o poziție de offside.

PAOK rămâne lider în Grecia, cu 10 puncte avans față de Olympiakos, care are un meci mai puțin disputat.