INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Primul punct pentru Skoda Xanthi în noul sezon! Remiză pe terenul lui PAOK, însă echipa e pe locul 15 din 16

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 septembrie 2016 23:29

Formația lui Răzvan Lucescu, Skoda Xanthi, a scos o remiză pe terenul formației lui Fernando Varela, PAOK Salonic, scor 0-0.

Rezultatul e cu atât mai valoros cu cât Skoda a jucat din minutul 69 în 10 oameni, Lazici fiind eliminat pentru cumul de cartonașe galbene.

Fernando Varela a fost doar rezervă în acest meci. De partea cealaltă, foștii jucători ai Petrolului, Younes Hamza și Pablo de Lucas, au fost titulari.

Atacantul a fost schimbat în minutul 64, în timp ce De Lucas a evoluat tot meciul. După 3 runde PAOK ocupă locul 6 cu 4 puncte, în timp ce Skoda e pe 15, cu doar un punct, golaveraj 1-6.