INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA GRECIEI

Răzvan Lucescu e cu un pas în finala Cupei Greciei! Se apropie de event după succesul cu Asteras din turul semifinalelor, 2-0

PAOK este cu un pas mai aproape de finala Cupei Greciei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 aprilie 2019 20:52

PAOK Salonic a obținut al 6-lea succes consecutiv în toate competițiile. Azi a învins-o pe Asteras Tripolis în turul semifinalelor Cupei Greciei, scor 2-0.

PAOK - ASTERAS, statistici AICI!

Leo Matos, brazilianul de la mijlocul terenului echipei lui Răzvan Lucescu, a marcat ambele goluri ale acestei partide.

Fotbalistul de 33 de ani a punctat prima dată în minutul 17, din pasa lui Jaba. Totul e a închis tabela în minutul 90+7, când a transformat un penalty.

Este al 3-lea succes consecutiv pentru PAOK în fața celor de la Asteras fără să primească gol. În prelungirile partidei oaspeții au rămas și în 10 oameni după ce căpitanul Matias Iglesias a fost eliminat.

• Returul dintre cele două este programat pe 24 aprilie
  • În cealaltă semifinală se întâlnesc AEK Atena și Lamia
  • Detalii din competiție AICI

VEZI ȘI:

LPF a anunțat programul etapelor 6 și 7 din play-off și play-out » FCSB joacă în seara de Paște + când se joacă meciurile tariTotul despre duelul Craiova - ViitorulAICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!