Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

STRANIERI    •   GRECIA

Răzvan Lucescu, fără rival în Grecia » PAOK a ajuns la a 9-a victorie consecutivă în campionat

Luni, 12 Februarie

PAOK a învins-o clar pe teren propriu pe AEL Larissa, scor 3-0, într-un meci din etapa a 21-a din campionatul Greciei.

Vieirinha a deschis scorul pentru echipa lui Răzvan Lucescu, în minutul 12. Cu 5 minute înainte de finalul primei părți, Fernado Varela, fostul fundaș de la FCSB, a majorat diferența. Prijovici a stabilit scorul final imediat după pauză.

PAOK a ajuns la 9 victorii consecutive în campionat și e lider, cu 49 de puncte, la două lungimi peste urmăritoarea AEK. AEL Larissa e abia pe poziția a 12-a, cu 22 de puncte.