INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

FOTO Răzvan Marin, contribuție importantă la victoria care o scoate pe Cagliari de pe locurile retrogradabile!

Răzvan Marin (24 de ani) a centrat decisiv la golul lui Cagliari din victoria cu Bologna, scor 1-0. +8   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 martie 2021 23:22 / Actualizat miercuri, 03 martie 2021 23:47

Răzvan Marin (24 de ani) a centrat la golul lui Cagliari din victoria cu Bologna, scor 1-0.

Răzvan Marin a devenit unul dintre liderii lui Cagliari. Internaționalul român își asumă executarea de faze fixe și este un dirijor la centrul terenului. Astăzi a centrat la unicul gol al victoriei cu Bologna, marcat de Daniele Rugani, cu o lovitură de cap, în minutul 19.

Cagliari părăsește locurile retrogradabile din Serie A

Bologna a preluat inițiativa în partea secundă, dar sarzii au rezistat. Marin a depus un efort consistent și a fost înlocuit în minutul 79, cu Alessandro Deiola.

Cagliari a obținut a doua victorie consecutivă în Serie A și părăsește pentru moment locurile retrogradabile. E pe 17, cu 21 de puncte, unul peste Torino și 6 peste Parma lui Man și Mihăilă.