INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

Răzvan Marin, pasă de gol într-o victorie dramatică a lui Standard Liege în Belgia

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 ianuarie 2018 20:56

Răzvan Marin, mijlocașul celor de la Standard Liege, a continuat și în această seară evoluțiile bune din ultima perioadă. Românul a pasat decisiv la unul dintre golurile echipei sale în victoria cu Eupen, 3-2.

Eupen a deschis scorul în minutul 13, prin Leye, dar Standard a egalat două minute mai târziu grație reușitei lui Sa Orlando.

Kone a dus-o pe Eupen în avantaj în minutul 40, dar același Sa Orlando a egalat în prelungirile primei reprize după pasa decisivă oferită de Răzvan Marin.

Standard a dat lovitura în minutul 90+2, atunci când Pocognoli a înscris după assist-ul lui M'Poku.

În urma victoriei, Standard Liege a urcat pe locul 6 în Belgia, cu 29 de puncte.