INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »

Reghemeister » Încă un trofeu pentru Reghecampf în Emirate: victorie la penalty-uri după un meci dramatic

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 august 2018 09:51

Laurențiu Reghecampf a cucerit sâmbătă seara cel de-al treilea trofeu de când se află pe banca lui Al-Wahda. Echipa lui Reghe a cucerit Supercupa Emiratelor Arabe după o victorie dramatică reușită la penalty-uri în fața lui Al-Ain. (3-3 după 120 de minute, 4-3 la penalty-uri)

Al-Wahda a condus cu 3-0 până la pauză, după golurile lui Matar, Batna și Tagliabue.

Formația românului s-a prăbușit însă în repriza secundă și a fost egalată după ce a primit 3 goluri în 15 minute.

Meciul a intrat în prelungiri, dar soarta Supercupei s-a decis la penalty-uri, unde Al-Wahda s-a impus cu 4-3.

A fost cel de-al treilea trofeu al lui Reghe la Al-Wahda, alături de care a mai cucerit Cupa și Supercupa.