INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHINA

Rezultate proaste pentru Contra și Dan Petrescu! » Unul a pierdut la scor, altul a fost egalat pe final

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 iulie 2015 16:36

Cosmin Contra a pierdut încă un meci pe banca celor de la Guangzhou R&F. Formația sa a fost învinsă de ocupanta locului 4, Shandong Luneng, scor 2-4.

Gazdele au deschis scorul prin Michel în minutul 13, însă pînă la pauză avea să fie 1-2.

Wang Qiang și Wang Yongpo au înscris pentru Shandong în minutele 20 și 39. Diego Tardelli a înscris și el pentru Shandong în minutul 49.

Olanare a redus din diferență în minutul 77 din penalty. Hao Junmin a stabilit scorul final peste doar 5 minute, cînd a marcat pentru 4-2.

Guangzhou este pe locul 11, cu 21 de puncte, fiind la doar 3 lungimi de poziția a 15-a, care e retrogradabilă, iar acum e ocupată de Guizhou Renhe.

Egal pentru Petrescu

Jiangsu Sainty a fost foarte aproape de o victorie importantă, însă fost egalată în ultimele 10 minute în meciul cu Changchun Yatai.

Wu Xi a marcat pentru formația lui Dan Petrescu în minutul 28. Ismailov a restabilit egalitatea în minutul 82. Marius Constantin a jucat și el în ultimul sfert de oră după ce i-a luat locul lui Youzhi Xu.

Jiangsu Sainty este pe locul 8, cu 26 de puncte. Changchun Yatai este pe 9, cu 24 de puncte.

Tănase, doar rezervă la Tianjin

Cristi Tănase a fost rezervă neutilizată în înfrîngerea echipei sale de pe teren propriu cu Guizhou Renhe, scor 3-4.

Echipa sa ocupă locul 13, cu 20 de puncte, la două de adversara de azi, care e pe loc retrogradabil.